FANUC A06B-6240-H211 Servo Amplifier Module
Shaanxi Qindiyuan Environmental Protection Equipment Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : FANUC
Model Number : A06B-6240-H211
Place of Origin : China
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 3-5 days
Packaging Details : pieces
Integrationcapability : SCADA, HMI, MES Systems
Memory : 1
Point : 14 (8DI+6DO)
Warrantyperiod : 1 to 3 years
Mpu Points : 12 (8DI + 4DO)
Operatingtemperaturerange : -20°C to 60°C
Weight : 500 grams
Safetyfeatures : Emergency Stop, Overload Protection
Certifications : CE, UL, RoHS
Inputvoltagerange : 100V to 240V AC
Display : 7
Power Supply : 24V DC / 110V AC / 220V AC
Powerconsumption : Less than 10W
Actual Price : based on offer
Outputvoltage : 24V DC